Még van hova fejlődnie a hazai magánegészségügynek

Még van hova fejlődnie a hazai magánegészségügynek

A magánegészségügyi szolgáltató-rendszernek egyre komolyabb szerepe van a hazai egészségügyben, ám ahhoz, hogy a betegek még jobb ellátásban részesülhessenek, az egész egészségügyi ökoszisztémát tovább kell fejleszteni és fokozni kell a szereplők közötti együttműködést. Az ehhez szükséges beruházásokok jelentős része rendkívül költségigényes, de látványos eredményeket lehetne elérni az ellátás szervezésének javításával, modernizálásával. Ehhez szemléletváltás is szükséges, a prevenció és az orvos-beteg találkozások számának növelése elengedhetetlen a hatékony ellátáshoz. A biztosítók szerepe is megkerülhetetlen, hiszen a szétaprózott magánegészségügyi rendszerben a biztosítások stabil bevételt jelenthetnek a magánegészségügyi szolgáltatók számára, és így a beruházásaik megtérülése is biztosabbá válhat.

Végre egy jó hír: tetőzés közelébe érhetett a járvány, hat megyénkben már csökkenés látszik

Végre egy jó hír: tetőzés közelébe érhetett a járvány, hat megyénkben már csökkenés látszik

Kedden még arról beszélt Müller Cecília országos tisztifőorvos, hogy a koronavírus-járvány felfelé ívelő szakaszában vagyunk, szerdán (ma) pedig már arról, hogy remélhetőleg „minél előbb el tudjuk érni a járvány tetőző, plató szakaszát”, a Portfolio viszont némi bizakodással már úgy látja, hogy a tetőzés kezdeti szakaszában lehetünk. Megnéztük ugyanis részletesen mind a 19 megyénk és a fővárosunk járványügyi adatait, illetve a tendenciákat és vizsgálatunkból az derül ki, hogy már "csak" 3 megyénkben gyorsul egyértelműen és trendszerűen a járvány (Baranya, Jász-Nagykun-Szolnok, Heves), másik 2 megyénkben pedig talán megállt a gyorsulás (Vas és Zala). További 9 megyénkben viszont már a stagnálás, oldalazás (első) biztató jeleit figyelhetjük meg, a fennmaradó 6 megyénkben pedig már elindulhatott a trendszerű csökkenés. Ha valóban tetőzne ezekben a napokban a koronavírus-járvány harmadik hulláma Magyarországon, az nagyon jó hír lenne, de még nem dőlhetünk hátra, hiszen a lazuló fegyelem például a húsvéti ünnepek körül könnyen ismét elronthatja a járványügyi folyamatokat.

Újabb lépéseket tesz az Európai Bizottság az európai egészségügyi unió kiépítése felé

Újabb lépéseket tesz az Európai Bizottság az európai egészségügyi unió kiépítése felé

Az Európai Unió egészségügyi rendszereinek megerősítésére, valamint a jelenlegi, koronavírus-járvány okozta válsághoz hasonló esetleges jövőbeli járványokra való jobb felkészültség és hatékonyabb reagálás érdekben az EU további lépéseket tesz az európai egészségügyi unió kiépítése felé - közölte ma az egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős biztos Brüsszelben.

Átalakulásban vannak az uniós országok egészségügyi rendszerei

2014 és 2018 között 8 milliárd euró értékben 7000 egészségügyhöz kapcsolódó fejlesztési projekt valósult meg uniós forrásból - hangzott el kohéziós politika egészségügyi befektetéseiről tartott bizottsági eseményen. A brüsszeli rendezvényen Corina Cretu és Vytenis Andriukaitis EU-biztosok összefoglalták az eddigi eredményeket és a további terveket ezen a területen. Hangsúlyozták: az uniós társadalmak alappillére a jólét, ami a jól működő egészségügyi rendszer nélkül elképzelhetetlen. A konferencián bemutattak egy jól működő, országokon átívelő egészségügyi projektet, ami javítja az egészségügyi ellátás minőségét.

900 millió embert ölhetne meg a rejtélyes szupervírus

900 millió embert ölhetne meg a rejtélyes szupervírus

A kitörés napját követő 20. hónapra 150 millióra nőne a Clade X nevezetű vírus halálos áldozatainak száma, de ha ezidő alatt sem sikerülne megfelelő védőoltást kifejleszteni, akkor a világméretű járvány lefolyásának végére akár 900 millióan is belehalhatnának ebbe a rejtélyes kórba - foglalja össze a John Hopkins Egyetem egy nemrég készített járványszimulációjának eredményét a Business Insider. A kutatók szerint kísérletük rávilágított arra, hogy a világ egészségügyi rendszere nem áll készen egy veszélyes vírussal való hatékony megbirkózásra, márpedig erre óriási szükség lenne.

Lesújtó jelentés jött a magyar egészségügyről

Lesújtó jelentés jött a magyar egészségügyről

Rendkívül kockázatosan élünk, a magyarok Európa legerősebb dohányosai, a felnőttek körében lassan csökken az alkoholfogyasztás, közben viszont egyre aggasztóbb a fiatalok alkoholfogyasztása, valamint a magyar lakosság a harmadik legsúlyosabb az EU-ban - áll az Európai Bizottság Magyarországról szóló idei egészségügyi országprofil jelentésében. Ez az egészségtelen életmód nagymértékben hozzájárul Magyarországon a kedvezőtlen népegészségügyi mutatókhoz. Közben keveset költünk egészségügyre, a munkaerő-állomány idősödik, a magánszektor egyre erősebb elszívó hatással jelentkezik.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Brutális járványhullám van Magyarországon - Ezért beteg most mindenki körülötted
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.